Kuřice Dominant Černý D109

DOMINANT ČERNÝ D109 je klasický, velmi populární program. Uplatňuje se jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a dalších zemích Evropy. Současně je také využíván i v exportech prarodičovských a rodičovských kompletů do Afriky, Asie a Ameriky, kde se využívá i pro intenzivní produkci konzumních vajec. Kohouti bývají vykrmováni k produkci tradičního vysoce chutného drůbežího masa.

Objednané kuřice bude možné pouze osobně vyzvednout na naší pobočce v termínu nejbližšího závozu, tj. 14.6.2023

Objednací číslo: k2940
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 bal.
Cena zboží

285 Kč (s DPH)

Množství

Období chovu od 19 do 78 týdnů:

Životnost

94 %

Stáří při 50 % snášky

23 týdnů

Vrchol snášky ve 29 až 30 týdnu

93 %

Počet vajec

315 ks

Průměrná hmotnost vajec

62 g

Spotřeba krmiva na slepici a den

125 g

Hmotnost těla slepice v 68 týdnu

2,15 kg

Barva skořápky

hnědá


Předností jsou vysoké parametry snášky nad 310 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je světle hnědá barva skořápky vajec. Atraktivní je černá barva peří dospělých nosnic s výrazným kovovým modrozeleným leskem, doplněná kontrastní hnědou kresbou peří na krku a hrudi nosnice. Kohout je žíhaný s hnědou barvou peří na krku, hrudi a křídlech.

Tento program je výsledkem křížení červené otcovské populace rodajlendky =  RIR a mateřské plymutky žíhané populace = BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje colorsexing při využití alely „B/b“ genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „B“ a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „b“, která nezpůsobuje žíhanou kresbu, a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.

Objednací číslo: k2940
Výrobce: Farma Hájek
Kategorie: Prodej kuřic
Dostupnost: ihned k odeslání