Kuřice Dominant Červeně Žíhaný D159

DOMINANT ČERVENĚ ŽÍHANÝ D159 je atraktivně zbarveným programem připomínajícím plemeno Plymutka žíhaná, ovšem v červenohnědé barvě peří s výrazným žíháním. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy nejen v Evropě, ale i ve světě.Stáří v době odběru 16 týdnů.

Objednané kuřice bude možné pouze osobně vyzvednout na naší pobočce v termínu nejbližšího závozu, tj. 12. 6. 2024

Objednací číslo: k2937
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 bal.
Cena zboží

285 Kč (s DPH)

Množství

Období chovu od 19 do 78 týdnů:

Životnost

95 %

Stáří při 50 % snášky

23 týdnů

Vrchol snášky ve 29 až 30 týdnu

93 %

Počet vajec

305 ks

Průměrná hmotnost vajec

62 g

Spotřeba krmiva na slepici a den

120 g

Hmotnost těla slepice v 68 týdnu

2,15 kg

Barva skořápky

 hnědá

Dominant Červeně Žíhaný je díky atraktivnímu zbarvení využíván i pro export rodičovských kompletů s cílem produkce vajec v rodinných samozásobitelských chovech.

Předností jsou vysoké parametry snášky okolo 300 vajec. Kohouti tohoto programu jsou pro vyšší hmotnost těla velmi vhodní k produkci tradičního vysoce chutného drůbežího masa.

Tento program je výsledkem křížení červeně žíhané otcovské populace RIR rychle opeřující s alelou recesivního     genu „ k“ pro rychlost opeřování K/k a mateřské hnědé populace RIR pomalu opeřující s dominantní alelou K. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel „K/k“, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „K“ a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „k“ a je rychle opeřující, což je patrné  na letkách jednodenních kuřat.

Objednací číslo: k2937
Výrobce: Farma Hájek
Kategorie: Prodej kuřic
Dostupnost: ihned k odeslání