Kuřice Dominant Červený D853

DOMINANT ČERVENÝ D853 je velice atraktivně zbarveným programem s hnědou až červenou barvou peří na celém těle. Program využívá možnosti sexování podle geneticky podmíněné odlišné rychlosti růstu letek u jednodenních kohoutů s pomalým a u slepiček s rychlým růstem letek. Stáří v době odběru 22 týdnů.

Objednané kuřice bude možné pouze osobně vyzvednout na naší pobočce v termínu nejbližšího závozu, tj 11.10.2023

Objednací číslo: k2939
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 bal.
Cena zboží

285 Kč (s DPH)

Množství

Období chovu od 19 do 78 týdnů:

Životnost

95 %

Stáří při 50 % snášky

23 týdnů

Vrchol snášky ve 29 až 30 týdnu

92 %

Počet vajec

300 ks

Průměrná hmotnost vajec

62 g

Spotřeba krmiva na slepici a den

123 g

Hmotnost těla slepice v 68 týdnu

2,20 kg

Barva skořápky

hnědá


Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy. Kohouti bývají využíváni i k produkci tradičního vysoce chutného drůbežího masa. Předností jsou vysoké parametry snášky okolo 300 vajec. Charakteristická je hnědá barva skořápky vajec.

Tento program je výsledkem křížení rychle opeřující otcovské populace Rodajlendky červené = RIR s alelou recesivního genu „k“ pro rychlost opeřování „K/k“ a mateřská populace je pomalu opeřující červené Rodajlendky = RIR s dominantní alelou „K“. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel „K/k“, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „K“ a je pomalu opeřující a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „k“ a je rychle opeřující, což je patrné na letkách jednodenních kuřat.

Objednací číslo: k2939
Výrobce: Farma Hájek
Kategorie: Prodej kuřic
Dostupnost: ihned k odeslání