Kuřice Dominant Modrý D107

DOMINANT MODRÝ D107 je jedním z našich nejžádanějších programů díky originalitě v modrém zbarvení peří a možnosti použití kolorsexingu u jednodenních kuřat. Uplatňuje se jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v Česku a v mnoha dalších zemích světa. Kohouti bývají využíváni i k produkci tradičního vysoce chutného drůbežího masa.Stáří v době odběru 16 týdnů.

Objednané kuřice bude možné pouze osobně vyzvednout na naší pobočce v termínu nejbližšího závozu, tj. 12. 6. 2024

Objednací číslo: k2935
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 bal.
Cena zboží

285 Kč (s DPH)

Množství

Období chovu od 19 do 78 týdnů:

Životnost

94 %

Stáří při 50 % snášky

22 týdnů

Vrchol snášky ve 29 až 30 týdnu

93 %

Počet vajec

308 ks

Průměrná hmotnost vajec

62 g

Spotřeba krmiva na slepici a den

124 g 

Hmotnost těla slepice v 68 týdnu

2,20 kg

Barva skořápky

hnědá


Díky atraktivnímu zbarvení je využíván i v exportu rodičovských kompletů do mnoha zemí, kde slouží především v rodinných samozásobitelských chovech pro produkci konzumních vajec.

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 290 až 300 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je světlá hnědá barva skořápky vajec.

Atraktivní je šedá až modrá barva peří dospělých nosnic s žíhanou kresbou u kohoutů.

Tento program je výsledkem křížení originální dominantně homozygotní populace genotypu BlBl otcovské populace modrých plymutek = BLPR a mateřské plymutky žíhané populace BPR. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje kolorsexing při využití alely „B“ genu žíhanosti = Barred, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu a je žíhaný s bílou tečkou na hlavě a jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „b“, která nezpůsobuje žíhanou kresbu, a proto slepička je tmavá bez bílé kresby na hlavě.

Objednací číslo: k2935
Výrobce: Farma Hájek
Kategorie: Prodej kuřic
Dostupnost: ihned k odeslání