Kuřice Dominant Sussex D104

DOMINANT SUSSEX D104 je velice atraktivně zbarveným programem připomínajícím původní anglické plemeno z hrabství Sussex s tím rozdílem, že náš program je autosexingový a má žlutou barvu kůže  a běháků, díky čemuž také lépe ukládá žlutooranžový pigment do žloutku. Je velice oblíben jako finální hybrid pro samozásobitelské chovy v České republice, Slovensku, Polsku, na Ukrajině a v Rusku. Nosnice ve snášce. Stáří v době odběru 30 týdnů.

Objednané kuřice bude možné pouze osobně vyzvednout na naší pobočce v termínu nejbližšího závozu, tj.13.12. 2023

Objednací číslo: k2928
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 bal.
Cena zboží

285 Kč (s DPH)

Množství

Období chovu od 19 do 78 týdnů:

Životnost

95 %

Stáří při 50 % snášky

22 týdnů

Vrchol snášky ve 29 až 30 týdnu

93 %

Počet vajec

308 ks

Průměrná hmotnost vajec

62 g

Spotřeba krmiva na slepici a den

122 g

Hmotnost těla slepice v 68 týdnu

2,20 kg

Barva skořápky

hnědá


Dominant Sussex D104 je díky atraktivnímu zbarvení využíván i v exportu rodičovských kompletů do Afriky, Asie i Ameriky pro produkci vajec v rodinných samozásobitelských chovech. Kohouti bývají využíváni i k produkci tradičního vysoce chutného drůbežího masa.

Předností jsou vysoké parametry snášky nad 300 vajec ověřené v testační stanici v klecových podmínkách intenzivního typu chovu. Charakteristická je světle hnědá barva skořápky vajec. Takzvaná kolumbijská kresba opeření je tvořena černou barvou peří na krčním závěsu, na letkách a ocasu.

Tento program je výsledkem křížení dvou populací kolumbijského zbarvení typu Sussex. Otcovská populace je rychle opeřující s alelou recesivního genu „k“ pro rychlost opeřování „K/k“ a mateřská populace je pomalu opeřující s dominantní alelou „K“. Při líhnutí jednodenních kuřat se uplatňuje feathersexing při využití alel K/k, kdy jednodenní kohoutek od matky získává dominantní alelu tohoto genu „K“ a je pomalu opeřující, kdežto jednodenní slepička získává od otce alelu recesivní „k“ a je rychle opeřující, což je patrné na letkách jednodenních kuřat.

Objednací číslo: k2928
Výrobce: Farma Hájek
Kategorie: Prodej kuřic
Dostupnost: ihned k odeslání