Oves loupaný bezpluchý

Loupaný oves je ideální doplňkové krmivo pro exotické ptáky. Vyberte si vážený v libovolném množství nebo balení o váze 25 kg.

Objednací číslo: k1358
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 bal.
Vyberte Hmotnost
Cena zboží

28 Kč (s DPH)

Množství

Loupaný oves je oblíbeným krmivem pro papoušky a jiné exotické ptactvo. Používá se jako doplňkové krmivo a podávat jej můžete i hlodavcům nebo koním. Oves obsahuje kvalitní procento bílkovin a malé množství tuku. Jedná se o jeden z nejpoužívanějších typů doplňkového krmiva. Skrývá v sobě také vysoké množství lehce rozpustné vlákniny, minerálních látek, antioxidantů a vitamínů.

Použití:

Zvířatům vždy zajistěte dostatek pitné vody a dávkujte dle potřeby. V krmivářství je bezpluchý oves vhodný zvláště pro mladá a plemenná zvířata (prasata, drůbež), ale i pro vysokoprodukční dojnice, závodní koně, služební psy. Podíl nahého ovsa v krmných dávkách tvoří 20-40 %.

Původ:

Fylogenetický původ bezpluchého ovsa není dostatečně znám. Předpokládá se, že vznikl spontánní mutací v horských oblastech Číny a Mongolska. Je geneticky blízký pluchatému ovsu setému (Avena sativa L.), za jehož varietu je někdy považován. (Avena sativa var. nudae Mordv.). V medicíně je ověřeno příznivé fyziologické působení ovesných diet na organismus i prevence kardiovaskulárních a zažívacích chorob, cukrovky i rakoviny.

Objednací číslo: k1358
Výrobce: Krmné směsi Kvídera
Kategorie: Semena
Dostupnost: ihned k odeslání
Druh zvířete: Papoušci
Kategorie: Krmivo
Hmotnost: 1 Kg | 25 Kg