Podestýlka Lignocel kostka 650g

Popis produktu podestýlka Lignocel kostka 650g

Lignocel je lisovaný drcený materiál z kokosového ořechu. Samotný je vhodný jako substrát pro bezobratlé (pavouky a brouky), ve směsi s dalšími materiály se hodí i jako substrát pro plazy. 100% přírodní materiál. 
Jedná se o drcený materiál z kokosového ořechu. Velice dobře saje a drží vlhkost, takže po zalití vodou vznikne z jedné slisované cihly velké množství substrátu. Je to dřevitý materiál, proto nevodí teplo a působí izolačně. Nenamíchaný se hodí pod pavouky a jiné bezobratlé živočichy. Pod jiná zvířata nenamíchaný nedoporučujeme - při náhodném požití při konzumaci potravy může zvířeti způsobit trávicí obtíže. Pro nehrabavé (hlavně stromové) druhy je možno ho použít jako základní vrstvu a nahoře překrýt jiným materiálem (např. jedlovou kůrou). Pro ostatní druhy je dobré ho s něčím smíchat (např. s pískem). 

Další jeho využití je při pěstování rostlin - jako příměs do substrátů (zvyšuje objem substrátu a dobře drží vlhkost). Dá se použít jako nosné médium pro rostliny i samotný, např. při předpěstovávání sadby. Ovšem jen za předpokladu, že jsou všechny potřebné látky pro růst dodávány zálivkou, protože samotný lignocel žádné živiny neobsahuje. 

Je to 100% přírodní materiál a hodí se ke kompostování. 

Návod na přípravu: 
vložte briketu do nádoby o objemu cca 10 litrů 
přilijte asi 4 litry vody a nechte bobtnat asi 30 minut 
rozmělněte 
použijte samotný nebo smíchejte s jinými materiály 

Objednací číslo: k2276
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: > 5 bal.
Cena zboží

50 Kč (s DPH)

Množství
Objednací číslo: k2276
Výrobce: Krmné směsi Kvídera
Kategorie: Podestýlky - hobliny
Dostupnost: ihned k odeslání