Mikrop mléčná krmná směs TELMILK

Mléčná krmná směs

Objednací číslo: k1244
Dostupnost: ihned k odeslání
Skladem: 5 bal.
Vyberte Hmotnost
Cena zboží

82 Kč (s DPH)

Množství

Jedná se o mléčnou krmná směs s vybalancovaným poměrem mléčného a rostlinného proteinu. Je vhodná pro telata od ukončeného 4. týdne stáří jako tzv. „pokračovací mléko“. Tato směs je vhodná pro míchání s hygienicky nezávadným netržním mlékem.

Příprava:

 – připravíme v poměru 1 kg suché směsi TELMILK a 7 litrů vody (tj. 145 g směsi na 1 l vody). V případě krmných automatů pro telata zvolte dávkování 145g směsi na 1 litr vody. Při ruční přípravě mléčného nápoje postupujeme tak, že 1 kg suché směsi rozmícháme v 4 litrech vody o teplotě 45 až 50 °C a doplníme 3 litry vody, aby výsledný mléčný nápoj měl teplotu před zkrmením 39 až 40 °C. Nerozpouštějte ve vodě s teplotou vyšší než 50 °C.

Dávkování:

Připraveným mléčným nápojem TELMILK napájíme telata po skončení mlezivového období 2–3 krát denně v dílčích dávkách 2,5 až 3 litry na jedno tele, to je 5 až 9 litrů mléčného nápoje na tele a den. Dodržujte optimální intervaly mezi krmeními (8 až 12 hodin). V zimních měsících je vhodné zvýšit objem mléčného nápoje, případně zvýšit počet denních krmení. Nezvyšujte dávkování směsi na 1 litr vody. Při vyšší koncentraci směsi v nápoji vystavujete telata riziku vzniku dietetických průjmů.

Objednací číslo: k1244
Výrobce: Mikrop
Kategorie: Krmiva a krmné směsi
Dostupnost: ihned k odeslání
Druh zvířete: Skot (krávy, telata..)
Kategorie: Krmivo
Typ: Doplňky stravy